EPDM Sünger Levha ve Rulo İçin Bilinmesi Gerekenler

EPDM Sünger Levha ve Rulo İçin Bilinmesi Gerekenler
  • 16 Kasım 2021

Burada ENS Kauçuk’ta en yüksek kalitede EPDM sünger kauçuğu tedarik ediyor ve özelleştiriyoruz. EPDM sünger kauçuğun spesifik özelliklerini merak ediyorsanız, bu blog size bilmeniz gereken her şeyi veriyor. Bu blog da EPDM süngerin özelliklerini ve avantajlarını tartışıyoruz.

EPDM Süngerin ana özellikleri

EPDM süngerin ana özellikleri, olağanüstü işi, gaz ve hava koşullarına dayanıklılığıdır. harika elektriksel yalıtım özellikleri ve aynı zamanda ketonlara, standart seyreltilmiş asitlere ve alkalilere karşı neredeyse bir o kadar iyi direnç. EPDM sünger kauçuk malzeme, bu tür uygulamalar için uygun malzemeyi oluşturan aynı olumlu özelliklerden dolayı genellikle elektronik, otomotiv ve inşaat endüstrilerinde kullanılmaktadır.

EPDM sünger kauçuğun avantajları

Tüm EPDM sünger özellikleri, bu özel kopuk kaplamayı açıkta kalan ayarlar için ideal malzeme haline getirir. EPDM sünger kauçuğun diğer faydaları şunlardır:

Çok dayanıklı ve nispeten ucuz.
Olağanüstü yaşlanma özellikleri ve zamanla kırılgan hale gelmez.
İyi UV direnci.
Kapalı hücre yapısı, hava ve su geçirmez olmasını sağlar ve bu nedenle elementlere karşı sızdırmazlık için ideal bir malzemedir.
İyi mekanik özellikler.
Geniş sıcaklık aralığı.
Geniş bir aralıkta mevcuttur – yüksek sıcaklık, sert, yumuşak, süper yumuşak.
Çeşitli kalınlıklarda geniş çeşitlilik.
Olağanüstü hava direnci.
Çeşitli uygulamalarda kullanıma uygundur.
Güçlü dayanıklılık ve uzun ömürlü.

EPDM sünger nerelerde kullanılabilir?

EPDM sünger kauçuk , uygulamaların yaygınlaşması için olduğu kadar agresif olmayan boru contaları ve hava şeritleri için de dikkate değer bir şekilde kullanılan bir yalıtım malzemesi olabilir. radyatörlerde, bahçe ve cihaz hortumlarında, borularda, lake astarlarda, yıkayıcılarda, güneş pili işi toplayıcılarında ve hoparlör konişi çevrelerinde birlikte kullanılır. Özellikle iç mekan ve pencere contaları olmak üzere araçlarda birlikte dikkate değer bir şekilde kullanılmaktadır.