Kauçuk Kaplinler

Kauçuk Kaplinler

Ürün özeti

Kaplinler, bir hareketi başka bir ekipmana iletmek için kullanılan bir makine parçasıdır. Hareket iletimi sırasında mekanik titreşim kaldırılarak, kaplin lastiği olarak bilinen titreşim izolasyonu elastik malzemeler kullanılmalıdır. Kullanmazsa, ortaya çıkan titreşim makineye zarar verir ve oluşan gürültü rahatsız edici olabilir.

Kaplin, endüstriyel zincirdeki en basit parça olarak görülebilir ancak doğru ve kaliteli bağlantı elemanları seçilmezse, tüm mekanizma yanlış gider ve üretimde sık sık aksaklıklar oluşur. Bu nedenle kaplinde kullanılan kaplin takozları dinamik çalışma ve sürtünmeye uygun seçilmiştir. Kauçuk kaplinler poliüretan, doğal kauçuk ve yağa dayanıklı nitril kauçuk hammaddeden üretilmektedir.

Kauçuk bağlantı takozları metal parçalı, kaplini tam olarak takmak için burç takviyeli alüminyum olarak da üretilebilir.

Rupex Kaplin

RUPEX pim ve burç kaplinleri, makine millerini birbirine bağlar ve zayıf restoratif kuvvetlerle şaft yanlış hizalamasını dengeler. Tork, elastomer tamponlar aracılığıyla gerçekleştirilir, bu nedenle kaplin tipik olarak esnek kauçuk özelliklere sahiptir. Sağlam tasarımları sayesinde, RUPEX kaplinler zorlu çalışma koşulları için de uygundur.