Kauçuk Körük

Kauçuk Körük

Ürün özeti

Kauçuk körükler, özellikle otomobillerin direksiyon sistemi olmak üzere otomobillerin çok önemli bir bileşenidir. Direksiyon rafından kir ve döküntüleri uzak tutmak için tasarlanan kauçuk körük, araçların çeşitli uygulama gereksinimlerine uyacak şekilde çok çeşitli boyutlarda, şekillerde, yapılarda ve elastomer kaplı kumaşlarda / kauçuklarda gelen silindirik bir kaptır. Farklı dairesel kıvrımlar nedeniyle, körükler kolaylıkla genişletilebilir ve sıkıştırılabilir ve mükemmel yastıklama etkisi sağladığı için takdir edilmektedir. Bunlar, kurşun vidalar, miller, miller, kılavuz yolları, pistonlar, silindirler ve daha fazlası gibi çeşitli makine parçalarının kullanım ömrünü toz ve diğer yabancı parçacıklardan korumak, örtmek ve artırmak için kullanılır.

Otomobillerde kullanılan otomotiv kauçuk körüklerinin yanı sıra kauçuk körükler, diğerlerinin yanı sıra Hareket Bağlantısı, Kimyasal, Elektrik Kontakları, HVAC, Petrokimya gibi başka alanlarda da uygulama bulmaktadır. Spesifik endüstriyel uygulamalara uyması için, piyasada tek uçlu lastik körükler, çift uçlu kauçuk körükler, nervürlü lastik körükler ve nervürsüz kauçuk körükler dahil olmak üzere farklı tipte kauçuk körükler mevcuttur.

Kauçuk Körüklerde Kullanılan Malzemeler:

Son kullanım gereksinimlerine bağlı olarak, kauçuk körükler aşağıdakiler gibi çeşitli sentetik polimerler kullanılarak üretilir:

  • SBR
  • Neopren
  • HNBR
  • Etilen Propilen Dien Monomer (EPM, EPDM) vb.

Kauçuk Körüklerin Uygulama Alanları:

Kauçuk Körükler, kalıplanmış ve el yapımı çeşitlerde tasarlanmıştır ve birden fazla otomotiv ve genel endüstriyel uygulamaya hitap etmek için farklı boyutlarda ve özelliklerde mevcuttur. Kauçuk Körüklerin kullanıldığı endüstriyel segmentlerden / uygulamalardan bazıları şunlardır:

Havacılık: HVAC (Isıtma, Havalandırma ve Klima)

Otomotiv: Denizcilik

Kimyasal: Hareket Bağlantısı

Elektrik Bağlantıları: Petrokimya ,

Akışkan Bağlantısı: Yarı İletken